O nás

Pokud se chcete dozvědět bližší informace o nás, vyberte si člena na fotce a klikněte na něj.

Silent Grunge Band


Původní idea založit rock'n'rollovou kapelu se zrodila na podzim 2004 v hlavě Basákovy sestry Michaly. Přesvědčila bratra, aby v této bandě zpíval a spolužačku Martinu, aby se začala učit na bicí. Zhruba do prosince zůstává u nerealizovaného nápadu, ale pak to nabere jinší obrátky. Martina totiž zhruba v té době potkává své málem ztracené, bývalé spolužáky-vyznavače omamných látek a dozvídá se, že hrají na kytary. Skupina je tedy komplet, historicky poprvé se 22.12. 2004 schází v památné Smíchovské hospůdce U kozla, kam nejeden člen stále rád zavítá a může se tedy stát, že nás tam potkáte.

Nic moc se nedohodlo a skupina je opět úplně nečinnou. Další setkání, které stálo za zaznamenání bylo 1.3.2005, kde jinde než U Kozla. Od 2.3.2005 jsme tedy slavně začali zkoušet ve zkušebnách Music Zone, kde se začala formovat podoba naší hudby. Původně jsme se snažili o hard rockovějsí projev. Nedařilo se! Nyní se pokoušíme hrát grunge rock, který okořeňujeme vším, co nám právě přijde skvělý!

Z počátku se sice počítalo s Honzou jako se zpěvákem, ale hned ze začátku se ukázalo, že to nebyl dobrý nápad. Michala se na prosbu kytaristů vzdává basy, které se chopí postu zbavený Honza a přes jeho protesty bere housle. Bohužel se housle v naší produkci nedokázaly prosadit a Michala přestává být plnohodnotným členem a stala se základní členkou našeho "roadcrew", jakožto i pojítkem s téměř sesterskou kapelou GRUST.

Ještě jako "Jak vy chcete" pak pořádáme historické první soustředění o jarních prázdninách, které se uskuteční na šumavské chalupě basáka. Ze soustředění odjíždíme seznámeni, stmeleni a přejmenováni. Kapela se stává Pakultem. Pod tímto názvem odehrajeme přesně jeden koncert u příležitosti narozenin naší bubenice a to 14.05.2005 v Hlasivu. Koncert je naprostým fiaskem a tak se dostáváme do první krize, která vrcholí téměř Hollywoodskou honičkou po Hlasivu v brzkých ranních hodinách. Honza se nezůčastnil, protože spal jako dřevo.

Kapela (nyní pod názvem In Articullo Mortis) intenzivně zkouší a plánuje druhé soustředění, opět na šumavské chalupě, ale elektrifikované, s bicíma a s výše zmiňovanou partou GRUST. Ke konci soustředění odehrají obě bandy koncert ve stodole Chalupy, naše grupa si vydělává svůj první honorář od laskavých obyvatel vsi Jelení Vrchy. Součástí jsou i dva demižony piva, celkem 10 litrů. Jestli si myslíte, že se schylovalo k něčemu většímu, máte pravdu, neboť soustředění bylo koncipováno jako příprava na první veřejné vystoupení, které se konalo na akci Hoří Pohoří 12.08.2005.

Od té doby se kapela krom dalšího, (snad už) finálního přejmenování na SGB odmlčí a na pódiu stane znovu až 04.11.2005, opět na festu Hoří Pohoří. Následuje druhá čtvrtletní pauza zaviněná vypečenou změnou bubeníka. Nový se jmenuje Kosťa a nahradil Martinu zhruba v prosinci. Honza se to dozvídá později (v lednu).

Další koncert, který byl zatím nejdál od Prahy, se konal ve Vtelně Za Vraty s kapelou Bankhole. Byl by to super koncert, kdyby Kosťa přijel. Tím, že jsme koncert odložili o hodinu jsme pro něj nezískali dost času a tak přišlo radikální řešení: koncert odbubnovala Martina po dvouměsíční bubenické pauze. Kosťa dostal nemilosrdné kvinde a kapela pokračovala v původní sestavě. Další koncert 16.02.2006 v klubu Klamovka byl ve znamení nealko piva a natáčení videa. Za jeho realizaci musíme poděkovat Frantovi, který celou dobu koncertu držel videokameru a pánské části Honzovy třídy, která tvořila 75% publika… Následuje koncert ve Staroměstské Jámě. Ten se celkem povedl a tak Jirka v tomto klubu zarezervoval další dva termíny. Bohužel klub zavřeli policisté a SGB se opět dostalo do koncertního vakua. Z toho nás vytrhl až lídr kapely GRUST, který nás pozval na improvizovaný koncert 08.04.2006 v Dolních Jirčanech. Následoval poslední předprázdninový koncert, který jsme vzali kvůli místo rozpadnuvších se GRUST. Byl Na Slamníku 20.05.2006 a docela se povedl. O prázdninách jsme se sešli na třetím soustředění kapely SGB, které se konalo na chatě páně Jiřího. Jezdilo se na fichtlovi, hádali jsme se, konzumovalo se, ale především jsme zkoušeli a připravovali promofotky, za něž děkujeme Jirkovo dědovi. Naplánovaný koncertní podzim jsme začali 08.09.2006 Na Slamníku a znovu nám ho dohodil Petr (ex-GRUST). Poté padl koncert v Bílé Vráně, kde byly nějaké komplikace s rozvodem elektřiny a tak se další koncert konal až 27.9. 2006 v Klubu Prosek. Byl triumfální, kapela zažila lichotky a Pepa bouřil, až málem rozbil kytaru. Může tedy být směle vyhlášen za nejlepší koncert naší skupiny. Uvidíme, kdy se nám ho podaří překonat!

© 2005-2006 | designed & coded by T.Šoupal